Alienware 13 z opcjonalnym eGPU ?

Wygląda na to, że Dell pozazdrościł MSI ich nowego pomysłu o którym niedawno informowałem, czyli MSI GS30, czego efektem ma być opcjonalna stacja z zewnętrzną kartą graficzną przystosowana do pracy z najnowszą odsłoną Alienware 13.

alienware 13 egpu

Ta majestatyczna obudowa ma w sobie pomieścić pełnowymiarowy zasilacz ATX oraz pełne złącze PCI-E x16, umożliwiające podłączenie dowolnej karty graficznej. Prócz tego jako bonus otrzymujemy 4 porty USB umiejscowione na tylnej ściance obudowy.

alienware 13 egpu 3

W przeciwieństwie jednak do stacji MSI, która do podłączenia używa PCI-E x16 na wzór złącz stacji dokujących, Dell postanowił umożliwić u siebie podłączanie za pomocą kabla. Niestety na obecnym etapie producent nie zdradził specyfikacji złącza użytego w samym Alienware 13 (być może jest to tkz. PCIe external cabling), jednak eksperci podejrzewają, że oferuje przepustowość na poziomie PCI-E x4 3.0 (czyli 32Gbps).

alienware 13 egpu 2

To świetne początkowe wrażenie psuje jedynie fakt, że Alienware 13 sprzedawany jest z niskonapięciowym procesorem i5-4210U 1.7GHz.

W sieci dostępne są już pierwsze recenzje powyższego produktu – Alienware 13 Review: The First Futureproof Gaming Laptop.

Zestaw można zamawiać bezpośrednio na stronie sklepu Della w cenie 999$ (cenę podbija nieco niepotrzebnie wbudowana dGPU GTX 860M) za laptop oraz 299$ za stację bez karty graficznej. Jest też opcja zamówienia wersji z dołączoną kartą (do wyboru GTX 760 OC, GTX 970 oraz GTX 980).