W pomieszczeniach narażonych na wyższą wilgotność czy kontakt

Informacje

Dodany: 2020-06-02
Kategoria: lampy

art

W pomieszczeniach narażonych na wyższą wilgotność, czy kontakt z parą wodną nie powinno się stosować lamp wiszących z materiałowymi lub papierowymi abażurami, aby uniknąć nieestetycznych odbarwień czy zacieków. Różnorodność tego typu opraw wiszących jest niewyobrażalna. Zamontowane nad kabiną praktyczne oraz bezpieczne diodowe oprawy typu downlight doskonale sprawdzą się w przypadku kąpieli dzieci. W tego typu lampach warto zastosować ozdobne źródła światła, które dodają uroku i elegancji. W salonach kąpielowych najczęściej stawiane są duże kwiaty w donicach dekoracyjnych, a także świeczki, które potęgują wrażenie luksusu i elegancji w pomieszczeniu. Takie lampy najchętniej montowane są nad stołami, bądź wyspami w salonach. Umiejscowione są najczęściej w punkcie centralnym pokoju, bądź bezpośrednio nad stołem w salonie, czy pokoju gościnnym. Osoby, które chcą odnowić wygląd tego pomieszczenia, często zastanawiają się nad tym, ile kosztuje remont łazienki.

Gira ściemniacze

Sztuczne oświetlenie do łazienki powinno być rozproszone

Lampy skandynawskie

Halogen lampy flos 35 W = 490-700 lumenów

Spoty i reflektory do łazienki

Do dużych salonów najlepiej dobierać lampy wiszące z większą ilością źródeł światła, tak aby w wystarczającym stopniu oświetlić całość pomieszczenia. Przy wyborze lampy zwróćmy uwagę na jej kolor, kształt i styl, aby dopełniła kompozycję razem z naszymi zasłonami, meblami i dywanem. Najczęściej w tej branży używa się różnego rodzaju stopy metali i szkło, jednak nie są to jedyne surowce stosowane przy wytwarzaniu lamp sufitowych. Klosze oprócz tradycyjnego szkła, produkowane są również z akrylu, czy różnego rodzaju tworzyw sztucznych pozwalających na zwiększenie gamy kolorystycznej. W zależności od potrzeb oraz wielkości pomieszczenia w tego rodzaju lampach wiszących można odpowiednio dobierać ilość punktów świetlnych od trzech do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu źródeł światła. Wybór zależy od naszych preferencji oraz designu, jaki chcemy uzyskać w pomieszczeniu. Wiele tak naprawdę zależy od naszego gustu i jest to rzecz bardzo indywidualna! Jest to bardzo dużą zaletą, gdyż pozwala nam odpowiednio dostosować do własnych potrzeb ustawienie punktu świetlnego. Nie można zamontować jej zaś w profilu, gdyż będzie się przegrzewała.

Decydując się na nowoczesne lampy wiszące ze zintegrowanym źródłem światła, od razu trzeba się zdecydować na jego barwę, gdyż później nie będzie możliwości jej zmiany. Lampy wiszące i plafony do łazienki czy wydajna lampa sufitowa nie wyczerpują jeszcze pełni możliwości aranżacji oświetlenia głównego. Dużym plusem okazuje się często możliwość regulacji wysokości zwieszenia oraz opcja zastosowania ściemniaczy do regulacji natężenia oświetlenia. Sposób oraz styl wykonania lamp Zuma Line pozwala na łatwe spasowanie ze sobą kilku modeli, tworząc spójną i jednolitą kolekcję, która może być zastosowana w jednym pomieszczeniu doskonale ze sobą współgrając. Pamiętajmy, że oświetlenie do łazienki odpowiada nie tylko za styl i atmosferę, ale również decyduje często o takich rzeczach jak dobrze wykonany makijaż czy idealnie przystrzyżona broda. Konstrukcje często wykonywane są również z drewna, wysadzane kamieniami szlachetnymi, a nawet srebrem i złotem.