Przez niektóre osoby pasmo przenoszenia jest bagatelizowane. Pasmo przenoszenia. Określa ono częstotliwość dźwięków, jakie dana karta jest w stanie obsłużyć. To, ile maksymalnie głośników będziemy w stanie podłączyć do karty dźwiękowej. Nie będziemy bowiem w stanie wykorzystać pełni jej potencjału. Jeśli bowiem wykorzystujemy wyłącznie dwa głośniki, zakup karty 5.1 lub 7.1 będzie nie opłacalny. Warto podkreślić, że zintegrowane karty dźwiękowe są pod względem tego parametru mocno ograniczone, dlatego zazwyczaj obsługują wyłącznie podstawowe wartości, które wynoszą od 20 do 20 000 Hz. Najważniejsze jest to, aby dobrać urządzenie pod względem zastosowania i najważniejszych parametrów technicznych. Szumy. W parametrach technicznych określane są one na dwa sposoby - pierwszy to poziom szumów (noise level), który powinien być jak najmniejszy, a drugi stosunek sygnału do szumu. Nawet nie trzeba ePCIe -- wystarczyłby jakikolwiek interfejs zewnętrzny wyprowadzający linie PCIe, zewnętrzna obudowa na tenże interfejs (można by pominąć kable dla lepszej jakości sygnału i trwałości), w której znajdowałyby się sloty dla kart(y) -- czemu nie, są chipsety wspierające Crossfire, czy SLI, które mogłyby użyć nawet kilku kart. Częstotliwość próbkowania. Parametr ten określa liczbę próbek na sekundę, jaką wykorzystuje karta w procesie konwersji sygnału analogowego na cyfrowy. Określa ona liczbę bitów używanych do opisu wspomnianych wyżej próbek. Czytając powyższy opis, ktoś może zadać pytanie - po co? Jeśli ktoś potrzebuje jeszcze lepszej karty do filmów 4K, to powinien wybrać model Samsung EVO Pro. Oczywiście w przypadku każdej karty muzycznej musimy przyjrzeć się istotnym parametrom technicznym, które powiedzą nam, jak wiele potrafi dane urządzenie, a także w jaki sposób możemy je wykorzystać. Zniekształcenie harmoniczne. Parametr THD, którego wartość powinna być jak najbliższa 0. Do czynienia mamy również z tak zwanym zniekształceniem intermodulacyjnym (IMD), które pojawia się, gdy generowane są jednocześnie dwa sygnały.
Jednak nie wyklucza to całkowicie starszych komputerów, ponieważ dowiesz się, czy czytasz dalej. Jeżeli jednak nam się to uda, wybierzemy odpowiedni laptop ze złączem pozwalającym na dołączenie do niego karty graficznej. Jeśli jednak chodzi o urządzenia dedykowane oraz zewnętrzne, przedział cenowy wynieść może od kilku złotych (są to standardowe karty zewnętrzne niewielkich rozmiarów) do nawet ponad tysiąca złotych. W przypadku pierwszej kwestii, należy podkreślić, że eGPU podłączymy wyłącznie do laptopów wyposażonych w port USB typu C. Jego obecność i tak nie musi jednak załatwiać spawy. Wrzuć cztery porty USB 3 i port Ethernet, który pozwoli obudowie działać jako koncentrator laptopa MacBook, a Core V2 spodoba się zarówno graczom, jak i profesjonalistom. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się urządzenie zewnętrzne, montowane najczęściej przez port USB. Warto w tym miejscu uściślić kwestię nazewnictwa: Hyperbook to marka, właścicielem marki jest firma Blue Technology, a oferowane przez nią laptopy bazują na rozwiązaniach tajwańskiego Clevo. Komputery stacjonarne i laptopy w zasadzie działają jako całość, a część użytkowników nie przykłada większej wagi do konkretnych podzespołów, dzięki którym powstaje pełna konfiguracja. Głębia bitowa. Przez wielu producentów określana jako po prostu próbkowanie. Z tego powodu starsze modele, sprzedawane obecnie jako okazje, mogą okazać się pułapką, która w najbliższym czasie nie zapewni rozrywki na oczekiwanym poziomie. Starsze konstrukcje wykorzystują dawno zapomniane już przez producentów ultrabooków złącze ExpressCard lub mPCIe. Pozostałe parametry. Podczas zakupu karty dźwiękowej, powinniśmy zwrócić uwagę również na posiadane przez nią złącza cyfrowe oraz liniowe, obsługiwane formaty (np. Digital Theater), a także obsługiwane systemy operacyjne, jeśli zamierzamy wybrać kartę zewnętrzną. Karty graficzne tego typu nie są popularne i nie każdy może je kupić.
Bardzo udane są także układy graficzne AMD zintegrowane w najnowszych jednostkach APU (Kaveri). Wbudowany zasilacz spokojnie zasili nawet mocniejsze układy graficzne, ale póki co ich nie ma. Węzeł jest drugą listą AKiTiO na tej liście, która jest zasadniczo ekonomiczną wersją wspomnianego wcześniej Thunder 3. Węzeł zasilany jest przez zasilacz 400 W i może ważyć około 3.10 funta . HP Omen wykorzystuje zasilacz 500 W, ale może obsługiwać procesory graficzne o mocy do 300W . Dziwne o tyle, że podczas WWDC zewnętrzne karty graficzne działały na becie 10.13.4 również za pośrednictwem starszego łącza Thunderbolt 2. Ograniczenie łączności stacji GPU z jednostką centralną wyłącznie do TB3 z miejsca eliminuje masę produktów Apple’a. Modele dedykowane i dobrej jakości karty zewnętrzne kierowane są do osób, które zwracają szczególna uwagę na jakość generowanego dźwięku. Karta muzyczna dedykowana - podobnie jak w przypadku jednostek graficznych, także tu mamy do czynienia ze sprzęt znacznie wydajniejszym niż modele zintegrowane. W ich przypadku modele zintegrowane okażą się po prostu niewystarczające. Wydajny zewnętrzny układ graficzny jest ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla graczy, ale również użytkowników pracujących na programach silnie obciążających GPU. Użytkownicy mogą liczyć nie tylko na lepsze parametry techniczne, ale również implementację wielu przydatnych rozwiązań. Wpływ na płynność gier może mieć również sam interfejs Thunderbolt 3, a raczej jego przepustowość. Ale to właśnie te podzespoły mają wpływ na ogólna pracę urządzenia, a wymiana jednego z nich może znacząco wpłynąć na wzrost wydajności. Połączenie ceny robocizny oraz ceny części da sumę, która niekiedy może przekroczyć wartość płyty głównej a do tego wzrost wydajności wcale nie musi być szokujący.